جدول برنامه های کلاس های 3 تا 4 سال

پکیج سه تا شش سال (ثبت­ نام فصلی)

برنامه های آموزشی مهارت­ های پیش از دبستان، برمبنای روش­های آموزش غیرمستقیم و از طریق هنر و بازی (زبان مخصوص کودک) اجرا می­گردد. زیرا اعتقاد داریم این روش­ها زبان ارتباط با کودک هستند.

در این روش همه حواس پنج­گانه کودک درگیر فرآیند آموزش می­شود و در نتیجه آن­چه که آموخته می­شود نتیجه کشف و تجربه خود کودک است و به آسانی فراموش نخواهد شد.

در این روش همه حواس پنج­گانه کودک درگیر فرآیند آموزش می­شود و در نتیجه آن­چه که آموخته می­ شود نتیجه کشف و تجربه خود کودک است و به آسانی فراموش نخواهد شد. ما امیدواریم این مهارت­ها، در آینده به سایر تجارب آموزشی کودک تسری پیدا کند و فردی شود خلاق و نوآور با قدرت حل مساله.

از آن­جا که قصد ما فراهم کردن بیشترین امکانات برای تجربه­ های گوناگون کودک، در زمینه پرورش هوش­های هشت­گانه است، برنامه­ریزی برنامه­های هفتگی بر مبنای غنی کردن محیط با توجه به انواع هوش و در نتیجه تربیت انواع هوش و غنا بخشیدن به هوش برتر اوست.

تقویت هوش منطقی – ریاضی: در برنامه­هایی نظیر حجم­سازی، بازی ریاضی، نقاشی و بازی­های هدفمند

تقویت هوش طبیعت­گرا: در برنامه­هایی نظیر باغبانی (آشنایی با گیاهان)، ما و جانوران، بدن انسان و آشپزی

تقویت هوش میان فردی: در برنامه­هایی نظیر مهارت­های اجتماعی، قصه و نمایش و بازی­های هدفمند

تقویت هوش درون فردی: در برنامه­هایی نظیر قصه و نمایش، قصه و تصویر و داستان­گویی

تقویت هوش کلامی: در برنامه­هایی نظیر داستان­گویی، قصه و نمایش، داستان­خوانی و زبان انگلیسی

تقویت هوش موسیقایی: در برنامه­هایی نظیر موسیقی، آواهای سرزمین من و کارگاه ریتم و حرکت

تقویت هوش جنبشی – حرکتی: در برنامه­هایی نظیر موسیقی، یوگا، تای­چی، بازی­های حسی و حرکتی، بازی­های هدفمند و کارگاه ریتم و حرکت

تقویت هوش بصری- فضایی: در برنامه­هایی نظیر نقاشی، حجم­سازی، سرزمین من و بازی­های هدفمند

در این برنامه ­ها رشد کودک در چند بُعد، یعنی رشد در تعاملات و ارتباطات اجتماعی، رشد مهارت­های تشخیص و طبقه­ بندی، هماهنگی ذهن و بدن، توان­مندی­های فردی در کنار دانش افزایی دنبال می­شود.

کار با کودک به­ ویژه به روش آموزش غیر مستقیم و کودک محور، نیازمند شناخت هر کودک و درک ویژگی­ های فردی اوست. به همین جهت کودکان از بدو ورود تا زمان اتمام دوره­ های آموزشی، در دوره­ های پایش روان­شناسی کودکان، با همکاری بخش روان­شناسی مؤسسه، شرکت می­ کنند. این مطالعات و رصد رفتار کودک در کل دوره با همکاری بخش کلینیکال آکادمی کودک و به سرپرستی روانشناسان کودک انجام می­گیرد.